Jak jste na tom v angličtině?

Pokud uvažujete nad jazykovým kurzem, nebo jen chcete vědět, jak na tom jste, připravili jsme pro Vás on-line test angličtiny. Není pro Vás nic horšího, než začít chodit do kurzu, kde absolutně nestíháte ostatním, nebo se naopak nudíte.

RYCHLÝ TEST ANGLIČTINY (4 min)

Pomocí 20-ti otázek získáte během pár minut Vaše základní zařazení, zda jste začínající nebo vyspělejší ve znalostech angličtiny. Tento test je, vzhledem ke svému malému rozsahu, pouze orientační, ale i tak Vám napoví. Pokud máte více času, doporučujeme Vám absolvovat podrobný test.

PODROBNÝ TEST ANGLIČTINY (až 30 min)

Absolvováním tohoto testu se dozvíte, do jaké znalostní úrovně angličtiny dle Společného evropského referenčního rámce (CEFR) patříte. Zjištěná úroveň Vám pomůže ke správnému výběru jazykového kurzu. Podle rozsahu Vašich znalostí může test trvat několik minut nebo i půl hodiny.


Nemáte teď čas? Nevadí, nastavte si připomenutí emailem, až budete mít volno a klid :)

  :
 

základní pravidla úspěchu výuky cizího jazyka

mějte jasný cíl a důvod proč se cizí jazyk chcete naučit
Motivace je Vaším největším motorem na cestě k úspěchu, pracujte s ní, podporujte ji. Mějte jasno v tom, proč vlastně jazyk chcete. Rozdělte si výuku na drobné krůčky. Jakmile krůček zvládnete, oslavte to a odměňte se. Udělejte si z výuky hru a zábavu.

zvolte správný způsob výuky
Nejlépe a nejrychleji si zapamatuje cizí jazyk, pokud jej do sebe vstřebáváte různými formami. Učte se tak, abyste zapojili co nejvíce smyslové vnímání (čtení, psaní, poslouchání, sledování filmů…) a různé druhy výuky (drilová metoda – pro zautomatizování a zapamatování si pravidel a reakcí, komunikativní metoda – pro přirozené chování a přemýšlení přímo v cizím jazyce)

buďte aktivní
Obklopte se angličtinou. Vrhněte se do samostudia. Pokud nemáte dostatečnou vůli a disciplínu, choďte do jazykového kurzu. Jeďte do zahraničí, vyhledávejte situace, kde jazyk aktivně využijete.